Fruuu o fruuu

 

Inicjatywa Sceniczna Fruuu

Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna FRUUU istnieje od stycznia 2010 roku. Naszą działalnością statutową jest promowanie wszelakich form aktywności scenicznej i artystycznej. Realizujemy to głównie poprzez prowadzenie różnych warsztatów z instruktorami własnymi, ogólnopolskimi jak i przyjezdnymi z innych krajów. Organizujemy występy, pokazy i festiwale, skupiając się na improwizacji scenicznej, jednak nie ograniczając się tylko do tej formy wypowiedzi.

FRUUU przez pewien czas działało jako grupa improwizacyjna. Wówczas miało okazję wystąpić na pierwszych w Polsce festiwalach przeznaczonych tej dziedzinie, pokazać autorskie formaty, zorganizować ogrom występów lokalnych. Zdobyliśmy puchar w zielonogórskim „Impro Cupie”, wystawiliśmy spektakl „Zamczysko”, zrobiliśmy całą serię występów pod szyldem „Roboty Sceniczne”, na których prezentowaliśmy krótkie formy impro.

W tym momencie Stowarzyszenie zrzesza ludzi i grupy, które występują (bądź chcą po prostu pomóc przy wszystkich działaniach), a samo w sobie skupia się na kierowaniu ewenementami takimi jak: Festiwal Improwizacji i Humoru „ImproH”; liga improwizacji scenicznej „Improdraka u Kuraka”; największe warsztaty improwizacji scenicznej w Polsce na Przystanku Woodstock; lokalne cykliczne warsztaty improwizacji scenicznej; i wiele, wiele innych.

Aktualnie działamy głównie na terenie Zielonej Góry i województwa lubuskiego, zaś nasza siedziba jest w Zaułku Artystów „Krzywy Komin”.